Ortodontija

Ortodontija

Ortodontinio gydymo tikslas yra išlyginti dantis, siekiant užtikrinti tinkamą dantų lankų ir žandikaulių sistemos funkciją bei estetiką

Ortodontinį gydymą lengviau atlikti augančiam pacientui, todėl didžioji ortodontinių pacientų dalis yra vaikai ir paaugliai. Tačiau gydyti galima ir suaugusius, skirsis tik gydymo metodai ir trukmė. Ortodontinio gydymo pradžią, reikmes ir tikslingumą nustato gydytojas ortodontas konsultacijos metu.

Ortodontinė konsultacija

Ne visos ortodontinės problemos yra pastebimos ar sukelia skundus. Konsultacijos metu gydytojas ortodontas įvertina sukandimą, nustato diagnozę ir sudaro gydymo planą. Tam reikalingas bendros sveikatos, dantų ir žandikaulių kaulo būklės vertinimas, atliekamos specialios rentgeno nuotraukos, gaminami gipsiniai dantų modeliai, fotografuojamas veidas ir dantų lankai. Net jei nėra skundų, profilaktiškai konsultuotis pas gydytoją ortodontą patartina jau 6- 7 metų amžiuje.

Paslaugos

Kristina Vaitkevičienė

Gydytoja ortodontė

Ieva Galeckienė

Gydytoja ortodontė

Modesta Ralytė

Gydytoja odontologė/ortodontė rezidentė

Blogo sąkandžio priežastys

  • Paveldėtas žandikaulių ir dantų dydžio neatitikimas, netaisyklingas žandikaulių augimas
  • Dantų lankų susiaurėjimas dėl ankstyvo pieninių dantų netekimo
  • Žalingi įpročiai – piršto (ypač nykščio) čiulpimas, kvėpavimas per burną (dėl padidėjusių tonzilių, adenoidų, alerginių slogų), liežuvio stūmimas
  • Įstrigę kaule (retinuoti) ar vėluojantys dygti dantys

Blogo sąkandžio požymiai

Jei yra smilkininio žandikaulio sąnario funkcijos sutrikimai, pacientas gali jausti žandikaulio sąnario traškesį, spragtelėjimą valgant, stipriau žiojantis.

Ortodontinio gydymo trukmė

Ortodontinis gydymas vidutiniškai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių. Tai priklauso nuo paciento amžiaus, pradinės būklės sudėtingumo, gydymui naudojamų aparatų , pacientų bendradarbiavimo. Gydymo trukmę prailginti gali paskirto gydymo režimo nesilaikymas, praleisti vizitai.Gydant augančius pacientus, kai reikia kontroliuoti žandikaulių augimą, gali prireikti kelių gydymo etapų ir kelių rūšių aparatų. Tokiais atvejais gydymas gali trukti 3 -4 metus.Suaugusių pacientų ortodontinis gydymas trunka ilgiau nei augančių pacientų. Dažnai gali prireikti dantų šalinimo, o esant ryškioms žandikaulių dydžio anomalijoms kartu su gydymu breketais gali būti taikoma ir žandikaulių (ortognatinė) chirurgija.

Ortodontinio gydymo eiga

Parinkus ir pritaikius ortodontinius aparatus pacientui skiriami kontroliniai vizitai kas 4- 8 savaites. Jų metu ortodontas atlieka aparatų korekciją ir aktyvaciją, stebi dantų ir sukandimo pokyčius, vertina gydymo efektyvumą. Šių vizitų metu gali būti atliekamos kontrolinės dantų radiogramos, jei reikia, dantų ėduonies gydymas, burnos higienos procedūros.Suaugusiems pacientams, esant blogam sukandimui, dažnai yra ir dantų, dantų eilių, kaulo bei periodonto pažeidimų, todėl gali prireikti ir kitų burnos ligų specialistų pagalbos.